Facilitátort keresünk a Primokiz helyi kisgyermekkori stratégia megalkotásának támogatására

A Partners Hungary Alapítvány határozott időre, megbízási szerződéssel 9 facilitátort keres (heti 20 órában), önkormányzatok kisgyermekkori stratégiájának megalkotásának támogatására.

A Primokiz program, a Jacobs Alapítvány által kifejlesztett, Németországban és Svájcban bevezetésre került, tudományos bizonyítékokon alapuló olyan stratégiaalkotási folyamat, amely a kisgyermekek minőségi – oktatási – egészségügyi és szociális – szolgáltatásokhoz való hozzáférésének növelésére szolgál. A Nemzetközi Lépésről Lépésre Szervezet (ISSA) kapta meg a program megvalósítására vonatkozó licenszt, amelyet Romániában és Szlovéniában már nagy sikerrel alkalmaznak. Magyarországon 9 önkormányzat csatlakozik a programhoz a Partners Hungary Alapítvány pályázatán keresztül.

A facilitátor feladatköre:

  • Szakmai tanácsaival támogatja a helyi kisgyermekkori stratégia megalkotásának folyamatát.
  • A facilitátor  független szakember, de a helyi, települési viszonyokat is jól ismeri.
  • Ügyel arra, hogy valamennyi kisgyermekkori fejlődést érintő szektor – egészségügyi, oktatási, szociális – szakmai szempontja érvényesüljön.
  • A gyerekek és családok körében feltárt problémákat és szükségleteket összehangolja és beépíti a helyi kisgyermekkori stratégiába.
  • Összehangolja a stratégia kidolgozásában résztvevő helyi akciócsoport és helyi koordinátor munkáját.
  • Szoros kapcsolatot tart a Primokiz projektvezetővel, aki a Partners Hungary Alapítvány munkatársa.
  • Munkáját a Primokiz facilitátori mentor támogatja, segíti, ellenőrzi.

A facilitátor felelős:

  • a stratégiaalkotási folyamat módszertanának betartásáért,
  • a stratégia elkészítéséért (a helyi koordinátorral közösen).

A facilitátor nem felelős a stratégia önkormányzat által történő elfogadtatásáért.

Feladatok:

  • Rendszeres személyes és online szakmai találkozások szervezése a helyi akciócsoportnak, a megbeszélések moderálása, feljegyzéseket készítése.
  • Szakmai javaslatok, szakmai anyagok összegyűjtése, valamint a helyi kisgyermekkori ellátórendszer feltérképezéséről szóló analízis elkészítése
  •  Együttműködés biztosítása a helyi koordinátor és a helyi akciócsoport tagjai között, a feladatok megosztása, helyi stratégia megírásának szakmai ellenőrzése

Képzettség, szakmai háttér:

  • Felsőfokú végzettség.
  •  Koragyermekkori nevelés, oktatás, programalkotás területén szerzett több éves elméleti és gyakorlati tapasztalat.
  • Facilitátori, mediátori, coach, tanári, konfliktuskezelői végzettség és gyakorlat.
  • Szakmai anyagok, beadványok, tanulmányok elkészítésében megfelelő gyakorlat.
  • Magasszintű íráskészség

Elbírálásnál előnyt jelen:

  • rendszerszemlélet,
  • konfliktuskezelő készség,
  • csoportvezetői tapasztalat,
  • Jogosítvány és saját gépjármű és vezetési gyakorlat.

Amit kínálunk:

  • Versenyképes fizetés.
  • Utazási költségtérítés.
  • Szakmai fejlődési lehetőség nemzetközi közegben.

Jogviszony jellege és időtartama:

  • határozott idő: 2023.12.31-ig.
  • részmunkaidő (heti 20 óra)
  • home office, vidéki utazásokkal

Kérjük, hogy fényképes, szakmai önéletrajzát és motivációs levélét szíveskedjen Bátory Zsófia, a Primokiz projektkoordinátor részére az alábbi e-mail címre elküldeni: batoryzs@partnershungary.hu

Jelentkezési határidő: 2023.08.10.

A facilitátori feladat megkezdésének feltétele, hogy a szerződéskötést követően a facilitátor részt vegyen egy 3 napos Primokiz  facilitátori képzésen. A képzés várható időpontja 2023. augusztus 28-29-30.

    Szeretne több információt kapni a témával kapcsolatban? Keressen bennünket!